ONLINE KİTAP SATIŞ

TEKDEN KOLEJİNDE SOSYAL VE SPORTİF ETKİNLİKLER


Amaçlar
Öğrencilerimizin beden eğitimi ve sosyal etkinlikler yoluyla bedenen, ruhen ve fikren sağlıklı, vatanını ve milletini seven, dürüst ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır. Beden Eğitimi derslerinde öğrencilerimizin okul içi ve okul dışı serbest zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirebilmeleri, yapıcı ve yaratıcı yeteneklerini geliştirebilmeleri hedeflenmektedir.
Dersleri kampus alanında yer alan bir adet jimnastik salonu, bir adet suni buz pateni pisti, bir adet okçuluk&halk oyunları salonu, açık alanda basketbol, hentbol ve voleybol sahalarında yaparken, işleniş biçimi olarak anlatma – uygulama, öğretmen ve öğrenci merkezli teknikler kullanılmaktadır. Havanın güzel olduğu günlerde öğrencilerimizin güneş ve temiz havadan faydalanmasını sağlamak amacıyla dersler, çoğu zaman açık spor alanlarımızda gerçekleştirilmektedir.
Okulumuzda Beden Eğitimi dersleri her sınıfın yaş durumu, öğrenme düzeyi ve önceden getirdiği birikimleri, sınıf düzeylerine göre öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarının yanında, ders için kullanılabilecek spor alanları da göz önüne alınarak planlanır. Öğrencilerin fiziki yapısının geliştirilmesi amaçlanırken, aşırı zorlayıcı çalışmaların yapılmamasına özen gösterilir. Ünitelerde Atatürk ve Spor, Düzen Alıştırmaları, Atletizm, Badminton, Basketbol, Buz Pateni, Cimnastik, Futbol, Futsal, Halk Oyunları, Hentbol, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Oryantiring, Satranç, Tekerlekli Paten, Tenis, Voleybol ve Yüzme gibi konular işlenir.

İSTANBUL TEKDEN Kolejinde Kulüp Çalışmaları

Okul idaresi, kulüp çalışmalarını sınıf öğretmenleri, rehberlik servisi, veliler ve YETENEK ZÜMRESİNİN görüşlerini alarak, öğrencileri ilgi ve yetenek alanlarına göre organize eder. Kulüp Çalışmalarının Amacı: Okullarda, ders programlarından ayrı olarak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak amacıyla sosyal etkinlikler programı uygulanır.
*Amacımız;
*Öğrencilere bilimsel, toplumsal, sanatsal, kültürel, zihinsel, sportif, psikolojik ve el becerileri alanlarında kendilerini deneme fırsatı vererek bireysel yeteneklerini ve ilgilerini tanıyarak üretkenliklerini açığa çıkarmalarına, bunları kullanabilmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak,
Öğrencileri paylaşımcı, katılımcı, başkalarının haklarına saygılı; sevgi, dostluk ve yardımlaşma duyguları gelişmiş bireyler olarak yetiştirmek. Ayrıca grup çalışmalarında yer alma, organize olabilme ve özgüven duygularını arttırmaktır.
Öğrencilere, öğretim yılı içinde, etkinlik çalışmalarını sergileme fırsatı verilir. Örneğin sportif yarışmalar, milli törenler, resim sergileri, tiyatro sunumları, Folklor gösterileri, proje sergileri, panolar, gazete ve dergiler, yarışmalarına katılım bunlardan bazılarıdır.
Öğrenciler, sosyal etkinliklere severek ve isteyerek katılmakta ve çok özgün çalışmalar ortaya çıkarmaktadırlar.

 

2014/2015 KULÜPLERİMİZ;”Alfabetik sıraya göre”

 

AKIL OYUNLARI- BASKETBOL- BİLİŞİM VE WEB TASARIM – BUZ PATENİ-CİMNASTİK- EV EKONOMİSİ-FOTOĞRAFÇILIK-FUTBOL-FUTSAL-KARATE-MASA TENİSİ-OKÇULUK-RESİM-ROBOTİK-SATRANÇ-SİNEMA TİYATRO-TEKERLEKLİ PATEN-VOLEYBOL-YÜZME

 

SPORTİF BAŞARILARIMIZ;”Alfabetik sıraya göre”

 

AKIL OYUNLARI-TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU-DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ
MASA TENİSİNDE MALTEPE İLÇE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ
OKÇULUKTA(KIZ-ERK.)TAKIM HALİNDE İSTANBUL ŞAMPİYONLUĞU-SELİN ŞATIR TÜRKİYE 3. OLDU
SATRANÇTA (KIZ –ERK.)TAKIM HALİNDE MALTEPE İLÇE BİRİNCİLİĞİ
MİLLİ SPORCUMUZ EMİRHAN TARLABAŞI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
YÜZMEDE TÜRKİYE 3.OLDUK
(ATLETİZM-BASKETBOL-HENTBOL-FUTBOL-FUTSAL VE VOLEYBOL’DA
İL VE İLÇE MÜSABAKALARINA KATILIM)
(BUZ PATENİ-CİMNASTİK-KARATE-RESİM-ROBOTİK-SİNEMA TİYATRO-TEKERLEKLİ PATENDE
ÖZEL VE TEMSİL GÜNLERİNDE GÖSTERİLER)
LEVENT DÜLÜLOĞLU/BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜMÜ BAŞKANI

program Tekden Atatürk Doktor Yemek Listesi Albüm insan
Tekden Koleji - Özel Okul Eğitim - Kolej 2015. Tüm hakları saklıdır.