ONLINE KİTAP SATIŞ

Timsal Karabekir İle Söyleşi


Tekden Koleji tarihini yaşamaya, hanımefendi ve beyefendilerine tarihini yaşatmaya devam etmekte.
Sosyal Bilgiler Zümresi’nin düzenlediği tarih sohbetlerine büyük kumandan, büyük devlet ve dava insanı KAZIM KARABEKİR’İN saygıdeğer kızları Timsal Karabekir teşrif ettiler. “Babam Kazım Karabekir” konulu söyleşimizde Sayın Timsal Karabekir’in sunumları ile tarihimiz adeta tarihe sığmadı. Yaşayan tarihler, yaşanmışlıkları ile genç dimağlarda izler bıraktı.
Kazım Karabekir’in çocukluğu, asker ve siyaset adamlığı ile ailesi, yetim çocuklara yönelik yaptığı çalışmaların anlatıldığı sunumda, öğrenme arkadaşlarımız sorularına cevap aradı.
Milli mücadele kahramanı, doğu cephesi fatihi, yetim babası, büyük komutan Kazım Karabekir Paşa konulu söyleşimizde bizleri aydınlatan çok değerli Sayın Timsal Karabekir hanımefendiye söyleşinin ardından Tekden Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin Akar plaket takdim ettiler.
İcra Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Osman Taşdemir ise tarihi yaşayanlardan tarihi öğrenmenin öneminden bahsederek, Timsal hanımefendiye değerli sunumundan ve okulumuza teşriflerinden dolayı teşekkür etti.
Programımız Müzik Eğitim Liderimiz Nilgün Dikmensoy un hazırladığı orotoryo ve koromuzun söylediği türkülerle sona erdi.
Emeği geçen ve destek olan zümrelerimize teşekkür ederiz.
SOSYAL BİLGİLER ZÜMRESİ
1

2

3

4

6

8

program Tekden Atatürk Doktor Yemek Listesi Albüm insan
Tekden Koleji - Özel Okul Eğitim - Kolej 2015. Tüm hakları saklıdır.