ONLINE KİTAP SATIŞ

Yönetim Kurulu Başkanımızdan


AKILLI ÇOCUKLAR

“Bütün çocuklar zekidir” sözü bizim için sadece bir slogan değildir. Biz bunun böyle olduğuna bütün kalbimizle de inanıyoruz. Buna mukabil, zekanın insanın başarısı ve mutluluğunda yeterli olmadığı kanaatindeyiz. Başarı, aynı zamanda o çocukları çok iyi analiz edip, motive edebilen iyi bir eğitimin sonucudur.

Açılışımızdan itibaren henüz 1 yıl bile geçmeden Tekden Kolejinin ulaştığı büyük başarının açıklaması ancak budur. Yani, zeki çocukların “akıllı çocuklar” haline dönüştürülebilmesindedir başarı. Zeka, Allah vergisidir,ama zeki bir çok insanın, bu zekasını, iyi ve olumlu yönde (akıllı) kullanmayı bilmeyip, hem kendisini hem de çevresini mahvettiğinin örneklerini görmüşsünüzdür. Mevlana ‘nın deyişiyle “ahlaki eğitim veremediğiniz kişiye öğretilen bilgi, adeta haramini eline verilmiş kılıç gibidir,topluma ancak bela yetiştirirsiniz.” Birçok batılı eğitimcinin de katıldığı bu fikre biz de inanıyoruz.

Çocukların akıllı çocuk olması için, sevgiyle kucaklanmaları, olumlu bir disiplinle başarıya inandırılmaları gerekmektedir. Bununla beraber, başarı insanın ancak hayata dair bir gayesi varsa değerlidir, yoksa sadece başarı için insan bu kadar büyük çaba içerisinde olamaz. Gayesiz insanların, akarsu üzerindeki saman çöpünden farkı olmadığı, iradesiz, topluma hiçbir faydası olmayan, dünyada bir süre yaşayıp ölen “sıradan” varlıklar olduğun çocuklara anlatılabilmelidir. Bizim çocuklarımızın amacı, bu güzel ülkeyi dünyanın en güçlü ülkesi haline getirmek, çevrelerine ışık saçan örnek insan olabilmektir. Bizim bütün gayretimizin de sebebi budur. internet use statistics Aileleri gibi, bizlerin de ileride onlar sayesinde nice dualar alabileceğimize şimdiden inanıyorum.

Sonuçta, eğitimin gayesi de, ahlak ve disiplin sahibi akıllı insanlara sahip olmaktır. Kısa sürede akademik başarıya ulaşmış olmakla birlikte, sosyal aktivitelerdeki mükemmel sonuçları görünce lider şahsiyetler yetiştirme konusunda da büyük hamleler yapan okulumuzun eğitim alanında önemli bir boşluğu doldurduğuna inandım. Bana böylece büyük heyecan ve mutluluk yaşatan bütün fedakar yöneticilerimize, eğitimcilerimize ve bizleri büyük bir inançla destekleyen “Tekden” adına güvenen velilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Önümüzdeki yıllarda çok daha büyük başarılar elde edeceğimize, böylece bu başarıları daima hak eden milletimize karşı borcumuzu ödeyebileceğimize inanıyorum. Bütün öğrencilerimizi kutluyor, hepsini, ileriye güvenle bakan ışıltılı gözlerinde öpüyorum.

Biliyorum ki, bizim çocuklarımız daima en güzel eğitime layıktır.

Dr. Kemal TEKDEN
Tekden Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

 

program Tekden Atatürk Doktor Yemek Listesi Albüm insan
Tekden Koleji - Özel Okul Eğitim - Kolej 2015. Tüm hakları saklıdır.